OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2776.jpg

Tekirdağlı Misafir Öğrenciler Bab-ı Şarkı Tanıttı

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği’nde (TUDER) “Yeni Ülkem Türkiyem” Projesi kapsamında gerçekleşen Ortadoğu Ülkeleri Tanıtım Gününde; Ortadoğu Ülkeleri; Suriye, Yemen ve Irak tanıtıldı.

 

Programa önce Suriyeli misafir öğrenci Mustafa Elkadı tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlanan program 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması ve UDEF Tanıtım Filmi ile devam etti. TUDER Başkanı Rahim Celeb’in selamlama konuşmasının ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrenci Taymaa Al Roumi, Ahmet Ali, Muhammed El Sarraf tarafından hazırlanan sunumlar sırasıyla Suriye, Yemen, Irak ülkeleri tanıtıldı.

 

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy' u anma ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ un Çanakkale Şehitlerimiz için yazdığı “Çanakkale Şehitleri” isimli şiiri Suriyeli misafir öğrenci Ahmet Hasan tarafından büyük bir sevgi ile okundu. Ardından Suriye’den misafir öğrencimiz, Ali Almustafa tarafından Sezai Karakoç’un “Ey Sevgili” isimli şiiri okundu.

 

Afganistan, Suriye, Irak, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan-Batı Trakya, Somali ve Türkmenistanlı uluslararası öğrencilerin katılım gösterildiği programa; Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk Eti, Tekirdağ İl Göç İdaresi Yetkilileri Kadir Yalkut ile Zeynel Çevik, Tekirdağ İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Bayram Meral, Yönetim Kurulu Üyeleri Fevzi Kıran, Ferhat Varlık ve Ömer Ayhan, Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Rıdvan Dinç ile çok sayıda, öğretmen, akademisyen ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

 

Ortadoğu ülkelerini tanıtım programı ülkelere ait yemek ikramı ile sona erdi.

event-news-white

News from our associations