OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3054.jpg

Tekirdağ’da Uluslararası Öğrenciler Teknik Gezi Gerçekleştirdi

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından yürütülen “Yeni Ülkem Türkiyem” Projesi kapsamında, Çerkezköy Organize Sanayii Bölgesi ve HEMA Endüstri A.Ş. ŞIK MAKAS Giyim A.Ş. fabrikaları gezildi.

 

Irak, Suriye, Yemen, Somali, Burkina Faso, Yunanistan, Afganistan, Türkmenistan ve Kosova’dan 35 uluslararası öğrencinin katıldığı teknik geziye TUDER Başkanı Rahim Celep, İŞ-KUR Tekirdağ İl Müdürü Yaşar Esen ve Tekirdağ Göç İdaresi İl Müdürü Ömer Gümüş de katıldı.

Teknik Geziye ilk önce ŞIK MAKAS Giyim Sanayii A.Ş. ile başlandı. Yapılan kahvaltıdan sonra fabrika tanıtımıyla beraber üretim alanlarını gezen misafir öğrenciler, yetkililer tarafından kurum hakkında bilgi aldı.

İlk gezinin arından 250 fabrikanın bulunduğu Çerkezköy Organize Sanayii Bölgesine gezi başladı. Organize Sanayii Bölgesi hakkında bilgi alan misafir öğrenciler ardından HEMA Endüstri AŞ’ye gezi başladı. Seminer salonunda yapılan tanıtımın ardından, öğrencilere fabrika gezdirildi.

 

Yapılan teknik geziyle fabrika yetkilileri uluslararası öğrenciler ile tanışarak, onlara ileriki süreçte staj imkânı sağlayacaklarını da belirtti.

event-news-white

News from our associations