OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/fcff5ae2db.png

Bu yıl 20 ülke 55 şehirde düzenlenen 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Tekirdağ’da yine Cengiz Topel Meydanında gerçekleş

Bu yıl 20 ülke 55 şehirde düzenlenen 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Tekirdağ’da yine Cengiz Topel Meydanında gerçekleşti. UDEF ve Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) tarafından gerçekleştirilen etkinlikte onbeş ülkenin standları yer aldı. 

Program Suriye’den Muhammed DİBİS in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Rahim CELEP açılış konuşmasında; “  Her geçen gün derneğe gelen ve faaliyetlerimize katılan öğrenci sayısı artmaktadır. Yaptığımız öğrenci buluşması Tekirdağ’da uluslararası boyutta yapılan en önemli etkinliktir. Tekirdağ’da gerek resmi ve gerekse diğer sivil toplum kuruluşları bizleri tanıdıkça ve yaptığımız işin önemini gördükçe değerli katkılarının arttığı görmekteyiz. Hepsine buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

Uluslararası öğrenciler adına konuşma yapan Afganistan’dan Aminullah RAHMANİ ise “Bugün burada dünyanın dört bir yanından gelip Tekirdağ'da geleceğimiz için bizlerle birlikte yürüyen sizlerin desteği ve katkılarıyla “10. Uluslararası Öğrenci Buluşması” programımızı gerçekleştiriyoruz. Bizlere kucak açtığınız ve değerli katkılarınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz. Bizler kendi ülkemizin ile Türkiyemizin ve gözü yaşlı bu coğrafyanın umudu, geleceğiyiz. Bugün dünyanın içinde bulunduğu buhrandan insanlığı çıkaracak olan bizleriz. Bakın,  Doğumuzda – Batımızda, Kuzeyimizde – Güneyimizde gözlerini sizlere dikmiş mazlum yığınlarca insanlar var. Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki, hayatta insanlık adına, hak ve adalet adına atılan hiçbir adım küçük ve önemsiz değildir. Hele ki biz gençlerin adımları, çabaları insanlığın içine düştüğü çıkmaz sokaktan çıkışı için döşenen taşlardır. Biz şunun farkındayız Türkiye’nin başarısı, Türkiye’nin ilerlemesi dünyanın da menfaatinedir. Bizde bu güç var! Biz buna katkı sağlamak için buradayız.” dedi.

UDEF Yönetim Kurulu üyesi Süleyman DEMİR ise yaptığı konuşmada “ UDEF her geçen gün büyüyor. Dernek sayımız artıyor. Ben geçen sene de buraya gelmiştim. Tekirdağ da ayrı bir hava var. Burada yapılan öğrenci buluşmasında öğrencilerin samimiyeti ve mutluluğu yüzlerinden okunuyor.” dedi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail YILMAZ da yaptığı konuşmada    “Namık Kemal Üniversitesi olarak Uluslararası Öğrencilere büyük önem vermekteyiz. Başta balkan ülkeleri olmak üzere öğrenci gelebilecek ülkelere gidip üniversite tanıtımları yapmaktayız. Bu öğrencilerimiz bizlerin misafirleridir. Hepsi buradan mezun olduktan sonra birer Türkiye dostu ve elçisi olarak kendi ülkelerine dönecekler. Sivil toplum kuruluşlarımızın bu tür faaliyetlerini destekliyoruz.“ dedi.

Etkinliğe Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar ŞAŞMAZ, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail YILMAZ, Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreter V. Yard. Doç. Dr. Abdullah YİNANÇ, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan KURT, Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Sedat SÜMBÜL, Tekirdağ Kredive Yurtlar Kurumu İl Müdürü Ülkü USLU, Tekirdağ İl Göç İdaresi Müdürü Ömer GÜMÜŞ, UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman DEMİR ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

event-news-white

News from our associations