OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/67b1aecf31.jpg

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği farklı ülkelerden misafir öğrencilerle Taraklı’da ülke tanıtımları yaptı.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği farklı ülkelerden misafir öğrencilerle Taraklı’da ülke tanıtımları yaptı.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar; Sakarya Üniversitesinde 60 ülkeden yaklaşık 3500 öğrenci öğrenim görüyor. Çoğunlukla Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Asya ülkelerinden öğrenciler ülkemizi tercih ediyor. Ülkelerinden ailelerinden binlerce kilometre uzaklara eğitim görmeye gelen misafir öğrencilerimize yabancılık çekmemeleri için her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz bir anlamda mihmandarlık yapıyoruz. Her yıl mayıs aylarında Uluslararası Öğrenci Buluşmaları ile misafir öğrenci kardeşlerimizi halkımızla buluşturuyoruz. Türkçe olarak kendi ülkelerini anlatan yaklaşık 60 farklı ülkeden bine yakın öğrenci ile halkımızı kaynaştırıyoruz. Kültür ve teknik gezilerle bu kardeşlerimizin kariyerlerine katkı sağlıyoruz.

Dernek olarak farklı ülkelerden misafir öğrenci kardeşlerimizle birlikte okullarda ülke tanıtımları yapıyoruz. Son olarak Taraklı ilçemizde Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi, İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesinde Somali, Filistin, Arnavutluk ülke tanıtımlarını gerçekleştirdik. Sunumların akabinde Taraklılara Hizmet Derneğinin ev sahipliğinde Taraklı İlçe Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne bir dizi ziyarette bulunduk. İlgilerinden dolayı Taraklı Belediyesine, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne Taraklılara Hizmet Derneğine ve Okul İdarecilerimiz, Öğretmen ve Öğrencilerimize Teşekkürlerimiz sunarız dedi.

Taraklı’da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan misafir öğrenciler sunum sonlarında merak edilen soruları cevaplandırdılar. Taraklı’nın tarihi ve kültürel güzelliğinden de etkilendiklerini söyleyen uluslar arası öğrenciler Türkiye’de ve Sakarya’da olmaktan çok memnun ve mutlu olduklarını ifade ettiler. Okullara kendi ülkelerini Türkçe olarak anlatarak kültürel etkileşimde bulunmaktan büyük keyif aldıklarını söylediler. Öğrenciler ayrıca Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğine böyle fırsatlar sundukları için teşekkür ettiler.

Kaynak:

http://54medya.com/tarakli-yedirenk-oldu.html

http://sakaryadetayhaber.com/uluslararasi-ogrenciler-taraklida/

http://www.medyadetay.com/egitim/tarakli-yedirenk-oldu-h49934.html

event-news-white

News from our associations