OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b49d28af887d84c1ebb179ec981e4c065.jpg

TUDER’in Düzenlediği İhsan Süreyya Sırma Konferansına Büyük İlgi

 

         Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneğimizin (TUDER) düzenlediği ve Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ilgi büyük oldu.

 

         Dünyanın birçok noktasından yükseköğrenimlerini tamamlamak üzere Tekirdağ’a gelen uluslararası öğrencilere gerçekleştirdiği faaliyetlerle hitap eden Tekirdağ derneğimiz, eğitim ve kültür alanında öğrencilere değer katacak bir etkinliğe daha imza attı. Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın “Müslümanlar neden bu halde?” konusunu ele aldığı konferansa ilgi ise büyük oldu. Birçok ülkeden eğitim almak için kentte bulunan uluslararası öğrencilerin, STK temsilcilerinin, kurum ve kuruluş yöneticilerinin katılım gösterdiği konferansa UDEF Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül’de katılarak konferans konusuna ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

 

         Başkan Akgül yaptığı konuşmada “Müslümanlar neden bu halde?” sorusunu tarihsel akış içerisinde, sebep-sonuç ilişkisi bağlamında çeşitli perspektiflerden ele aldı. Uluslararası öğrencilerin Müslüman ülke ve halklarının yeniden toparlanıp ayağa kalkmasında oynayacağı büyük rolün altını da çizen Akgül, dünyanın geleceğinin Müslüman gençlerin ellerinde inşa edileceğini söyledi.

 

         Konferansın son bölümünde Başkan Akgül tarafından Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’ya UDEF baskılı kristal küreyi hediye olarak takdim edildi. Toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program nihayete erdi.  

 

*Konferansa ilişkin fotoğraflar aşağıda yer alan resim galerisinde bulunmaktadır. *

event-news-white

News from our associations