OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b70212f81fdc341918b0e49c2c724b042.jpg

TUDER Geleneksel Tanışma Kahvaltısını Düzenledi

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) tarafından her eğitim yılı başında yapılan tanışma kahvaltısı bu yıl da dernek merkezinde yapıldı.

 

Tekirdağ’a yeni gelen uluslararası öğrencilerin tanışma fırsatı bulduğu programa, Tekirdağ’daki ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Program Doğu Türkistanlı öğrenci Kevser Muhammed’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından UDEF Tanıtım videosu ve TUDER faaliyetlerinin anlatıldığı slayt izlendi.

 

Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren TUDER Başkanı Rahim Celep, TUDER tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığınca desteklenen Uluslararası Kardeşlik Köprüleri Projesi hakkında bilgi verdi ve projenin bu kahvaltı programıyla başladığını söyledi ve katılımlarında dolayı herkese teşekkür etti. Dernek başkanının konuşmasının ardından Suriyeli öğrenci Ahmet Hasan, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in “Zindandan Mehmed’e Mektup” adlı şiirini okudu. Kahvaltı sonunda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Necmettin Öztürk yapılan dua ile program sona erdi.

event-news-white

News from our associations