OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/beb6da0c10.png

Trakya Üniveristesi Balkan Kongre Merkezi'nde 1 hafta sürecek kayıt dönemi kapsamında, yaklaşık 800 uluslararası öğrencinin

 
Trakya Üniveristesi Balkan Kongre Merkezi'nde 1 hafta sürecek kayıt dönemi kapsamında, yaklaşık 800 uluslararası öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.
 
Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan, uluslararası öğrencilerin TÜ'ye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.
Dernek olarak öğrencilere rehberlik ve danışmanlık yapmak için stant açtıklarını belirten Çalışkan, "Üniversitemiz ve derneğimiz el ele vererek 'Gurbette ilk gün zordur, bizler kolaylaştırmaya hazırız' sloganıyla kayıt yaptırmaya gelen kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Kayıt salonu girişinde standımızı açtık. Burada öğrencilerimize yurtlar, oteller ve ikamet alması için gereken özel sağlık sigortaları hakkında bilgilendirme yapıp yardımcı oluyoruz. Bu hizmeti veren firmalarla indirim anlaşması yaptık. Öğrencilere bu fırsatlardan da yararlandırmaya çalışıyoruz." diye konuştu.
 
Çalışkan, aynı zamanda kentin tanıtımı içinde hazırlanan broşürleri de dağıttıklarını dile getirerek, uluslararası öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdiklerini kaydetti.
Kayıt dönemi boyunca bu hizmetlerini sürdüreceklerini aktaran Çalışkan, "Biz burada onların yardımına koşacağız. Bu dönem yine TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun girişimiyle misafir öğrencilerin harçlarında ciddi indirimler oldu. Bundan dolayı da rektörümüze teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Arnavutluk'tan gelen ve TÜ Tıp Fakültesi'ni kazanan Arberesha Bilali (19) Türkiye'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
Okulu başarıyla bitirip doktor olmak istediğini belirten Bilali, "Edirne ve üniversite çok güzel bir yer. İnşallah güzel bir eğitim dönemi geçirip mezun olurum. Bize burada yardımcı olan herkese teşekkürler." dedi. Sırbistan'dan gelen Ajna İseni de tıp fakültesine girme başarısı gösterdiğini anlatarak, Edirne'yi çok beğendiğini kaydetti.
event-news-white

News from our associations