OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f427899982.png

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi Kocaeli’ de üniversite eğitimi gören Somalili öğrencilere taziye ziyaretinde b

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi Kocaeli’ de üniversite eğitimi gören Somalili öğrencilere taziye ziyaretinde bulundu.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi Kocaeli’ de eğitim gören Somalili öğrencilerle acılarını paylaşmak üzere bir araya gelip taziyelerini dile getirdi.

Yapılan ziyaretle ilgili bir bilgilendirmede bulunan dernek başkanı Fatih Karaçoban, ‘Şehrimizde üniversite eğitimi gören birçok ülkeden misafir öğrencilerimiz var. Kocaeli’ de eğitim hayatına devam eden Somali’ den de birçok kardeşimiz var. Mogadişu’da gerçekleşen terör saldırısında vefat eden Müslüman kardeşlerimiz için burada okuyan öğrencilerimize taziye ziyaretinde bulunduk. Biz dernek yönetimi olarak burada okuyan kardeşlerimizle hem sevinçlerini hem de hüzünlerini paylaşmaya çalışıyoruz. Ümmet olmanın doğal sonucu olarak kardeşliğimiz bu paylaşımlar sayesinde pekişiyor. Ben tekrar öğrenci arkadaşlarımızın şahsında bütün Somali halkına başsağlığı diliyorum’ dedi.

event-news-white

News from our associations