OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e3f6e616be.png

Ülkemizde yüksek öğrenim gören ve siyasi bilimler alanında akademik çalışma yapmak isteyen uluslararası öğrenciler Siyasi Bi

Ülkemizde yüksek öğrenim gören ve siyasi bilimler alanında akademik çalışma yapmak isteyen uluslararası öğrenciler Siyasi Bilimler Akademisi’nde bir araya geldi. 

İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği ve İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin iştirakiyle düzenlenen Siyasi Bilimler Akademisi Türkiye Okumaları seminerlerinin ilki geçtiğimiz Cumartesi günü, saat 10.30’da İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (İNSAMER) ev sahipliğinde yapıldı. 

Seminer öncesinde Afrika Koordinatörü Serhat Orakçı İNSAMER adına bir açılış konuşması yaptı. Ardından İSUDER ve SİBAK adına söz alan İstanbul S. Zaim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi S. İbrahim SH-HUSSEIN de bir selamlama konuşması yaparak İSUDER ve İNSAMER’e teşekkür etti. Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından program İNSAMER araştırmacısı Burak Çalışkan’ın Türkiye Siyasi Tarihi başlıklı sunumuyla devam etti. Yoğun ilginin olduğu gözlenen programın ikinci kısmı ikram ve soru-cevap şeklinde gerçekleşti.

Beş hafta boyunca devam edecek olan program kapsamında 17 Şubat Cumartesi günü Türkiye’de İslamcılık ve İslami Hareketler konusu Yard. Doç. Dr. Erkan Çav’ın sunumu ile ele alınacak.

event-news-white

News from our associations