OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3c61a18215.png

Sivas’ta Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Sultanşehir Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ’Uluslara

Sivas’ta Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Sultanşehir Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ’Uluslararası Öğrenci Buluşması’ düzenlendi. Farklı ülkelerden gelerek kentte okuyan öğrenciler yöresel malzemelerini sergiledi. Buruciye Medresesi’nde düzenlenen ve dünyanın farklı renklerinin buluştuğu programa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Erdoğan Tunç, kurum müdürleri öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından Endonezya, Pakistan, Nijerya gibi ülkelerden gelen öğrenciler ilahi söyledi. Farklı 10 ülkeden gelerek Sivas’ta öğrenim gören öğrenciler ülkelerinin yöresel malzemelerini sergiledi. Vatandaşlar sergiye yoğun ilgi gösterdi. İki gün sürecek olan programda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.Gazetecilik 2.sınıf öğrencisi Emced Elahmed, "Esed’in Suriye’yi savaşla ne hale getirdiğini anlatmaya çalışıyoruz. Diğer arkadaşlarımız gibi ülkemizi tanıtıyoruz. İnsanlar ülkemizi tanısın istiyoruz çünkü bazı insanlar çok garip sorular soruyor" dedi.Diğer öğrenciler de Sivas’ta olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve böyle bir programda yer almaktan keyif aldıklarını söyledi.

event-news-white

News from our associations