OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3fe5c88fd88943ada16d159c2cd54967.jpg

Sefire-i Alem Derneğimiz Öğrencileri “BAHAR” la Buluşturdu

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuz (UDEF) bünyesinde faaliyetlerini yürüten Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneğimiz, öğrencileri “Bahar” dergisiyle buluşturdu.

Dünyanın farklı ülkelerinden üniversite eğitimlerini almak için İstanbul’u tercih eden uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar gerçekleştiren Sefire-i Alem derneğimiz, çıkarttığı dergiyle birlikte kültür alanında bir hizmete daha imzasını atmış oldu. Bu yıl ilk sayısı çıkarılan edebiyat-kültür-sanat dergisi Bahar ile, uluslararası öğrenciler kendilerine hitap edecek bir mecraya kavuşmuş oldu.

Derginin içinde yer alan makaleler, fotoğraflar ve şiirler, uluslararası öğrenciler ve dernek gönüllerince oluşturuldu. Öğrenci ve dernek gönüllüleri, hazırladıkları yazı içeriklerini ilgi duydukları alanlara, akademik araştırmalarına, Türkiye’deki eğitim hayatlarına ve kendi ülke veya kültürlerine ilişkin konulara dayandırarak ürettiler.

"Köklerine Tutunmak" temasıyla ilk sayısı çıkan Bahar dergisi, dernek merkezinde ücretsiz bir şekilde uluslararası öğrencilerin ve okurların teminine açık olacak.

event-news-white

News from our associations