OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/75a6892308.jpg

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve Humâ Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Sakarya Üniversitesi’nde ge

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve Humâ Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen, Uluslararası Öğrenci Akademisi programının ikici haftasında “Türkiye ‘de Yerel Yönetimler ve Belediyecilik” başlığı altında gerçekleştirildi.

19 Mart Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen program Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın katılımları ile gerçekleştirildi. Ülkemizde geçmişten günümüze belediyecilik anlayışı üzerine bilgilendirmelerde bulunan Başkan Acar, büyükşehir yasası yürürlüğe girdikten sonra güzel Türkiye’de güzel gelişmelerin yaşandığını belirtti.

Büyükşehir statüsü ile birlikte değişen hizmet kapsamı konusunda bilgilendirmelerde bulunan Acar, yerel yönetimde belediyelerin görevleri, belediyelerin bütçe ve kaynaklarının neye göre belirlendiği konuları üzerinde durdu.

Misafir öğrencilerin ilgi ile takip ettiği programın sonunda Sakarya Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner, sunumlarından ve katılımlarından dolayı Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

event-news-white

News from our associations