OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e21367ad8c5646fb91f50cf96c9599d7.jpg

Sakarya’da “Genç Ticaret Köprüsü ”nün Ödül Töreni Gerçekleşti

Genç MÜSIAD Sakarya Şubesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Demeği işbirliğinde gerçekleştirilen Genç Ticaret Köprüsü 3. Ülke Sunumu ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

 

Genç MÜSIAD Sakarya Şubesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Demeği işbirliğinde gerçekleştirilen Genç Ticaret Köprüsü 3. Ülke Sunumu ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sanbıyık, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Bünyamin Göl, daire müdürleri, akademisyenler, misafir öğrenciler ile davetliler katıldı.

 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, "Güzel faaliyetler mutlaka taklit edilmelidir. Burada görüldüğü üzere Sakarya'mızın başlatmış olduğu bu faaliyet, diğer illerimizin, MÜSİAD'ın diğer şubelerinin benzer projeleri uygulamaya başlamaları, Sakarya olarak bizim bir gururumuzdur. Başlattığımız bu faaliyetin faydalı olduğu görüldü ve arkamızdan bizi takip edenler oldu. İş birliğinin güzel bir ürününü hakkıyla başarmışız ve yerine getirmişiz ki, arkamızdan gelenler de bizim yaptıklarımızı tekrar etmek ihtiyacında olmuşlar. Bu projede emeği geçen başta üniversitelerimiz olmak üzere; MÜSİAD'ımıza, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve bu işin kahramanları olan misafir öğrencilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 


25 farklı ülkeden 47 öğrencinin katıldığı proje kapsamında, programın birinciliği Faslı Hawla Haled kazanırken, Bangladeşli Mahmudul Hasan ikinci, Kazakistanlı Muhitzan Rahmanov da üçüncü sırada yer aldı. Programın sonunda projeye katılan öğrencilere sertifika verilirken, dereceye giren öğrencilere ödüllerini de Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Yedirenk UÖD Başkanı ile birlikte protokol üyeleri verdi.

event-news-white

News from our associations