OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b8183f36cf8f3433c89574f772928d019.jpg

Sakarya’da 5. Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışmasının Finali Düzenlendi

Sakarya Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği, Genç MÜSİAD, Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve MÜSİAD Sakarya tarafından yürütülen 5. Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışmasının final programı Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

 

Nijerya'lı Abdulbasit Osman’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan final programında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Bünyamin Göl, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Final programına,  eski AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal, MÜSİAD Genel Merkez Diplomatik İlişkiler Başkanı Zeki Güvercin ve SİMDER Başkanı Yahya Bakır katıldı. Sivil toplum kuruluşlarından bürokratlara, iş insanlarından akademisyenlere ve uluslararası öğrencilere kadar yoğun katılımın gerçekleştiği program, konuşmaların ve proje tanım videosunun ardından uluslararası öğrencilerin sunumlarıyla devam etti. Bu kapsamda Moğolistanlı Nyamjargal Zenkhbayar, Hindistanlı Mohammad Rafay, Bosna Hersekli Harun Suljagic, Arnavutluklu Alican Ulaj ve Kazakistanlı Rauan Khoze-Diassov final sunumlarını gerçekleştirdi.

 

Uluslararası öğrencilerin ülkeleri ve Türkiye ile olan ticaret fırsatlarına dair bilgi, birikim ve projelerini paylaştığı final programının birincisi Moğolistanlı öğrenci Nyamjargal Enkhbayar oldu. Enkhbayar’a   ödülünü MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu takdim etti. Final programının 2’ncisi Mohammad Rafay’ e SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 3’üncüsü Harun Suljagic’ e SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 4’üncüsü Alican Ulaj’a Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal ve Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes Boz ve 5’incisi Rauan Khoze-Diassov’a Yedirenk UÖD Başkanı Bünyamin Göl ödüllerini takdim etti.

 

Ayrıca programda projeye katkı sağlayan akademisyen ve iş adamlarına plaket takdimi yapılırken, elemelerde yarı finale kalan 13 öğrenciye de hediyeleri verildi. Ödül ve hediye takdimlerinin ardından çekilen toplu fotoğrafla 5. Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışmasının Finali nihayete erdi. 
 

event-news-white

News from our associations