OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c8d3d48a7e.jpg

Sakarya Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu üyeleri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Sakarya 7 Renk Kardeşlik Diyarıdır

Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu üyeleri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkanvekili Şenay Sakal ile bir araya gelen heyet, çalışmalar ve yeni dönem faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şenay Sakal, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kahraman ve beraberindeki öğrenciler ile bir araya geldi.  Görüşmede konuşan Kahraman, “Dünya’nın dört bir yanından gelen öğrencilerimiz için Sakarya bir eğitim havzası haline geldi. Ortadoğu, Balkanlar, Filistin ve Afrika’dan gelen çok sayıda öğrencimiz var. Şuanda 3 bin öğrencimizle faaliyetlerimize devam ediyoruz. Hedefimiz 5 bin öğrenciye ulaşmak” diye konuştu.

 

Dünya Üniversitesi

Gerçekleştirilen ziyarette söz alan Başkanvekili Şenay Sakal, “Dünya’daki öğrenci ilişkilerinin gelişmesi adına hükümetimiz ve yerel yönetimler birçok yenilikçi çalışma gerçekleştirmekte. Sakarya Üniversitesi de adeta aldığı ödüller ve Dünya’nın dört bir yanında gelen öğrencilerle bir Dünya üniversitesi olma yolunda ilerliyor. Şehrimizde son yıllarda yabancı öğrenci sayısı önemli bir artış gösteriyor. Sakarya farklı coğrafyalardan gelen gençlerin birbirleriyle kaynaşmasına zemin hazırlayan bir şehirdir. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı. 

 

 Kaynak: http://www.sakaryametropol.com/sakarya-7-renk-kardeslik-diyaridir/21533/

http://www.sakaryadanhaber.com/sakarya-7-renk-kardeslik-diyaridir/9109/

event-news-white

News from our associations