OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b681d6a5cd.jpg

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya Üniversitesine yeni kayıt olan uluslararası öğrencileri kapıda karşılıyor.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya Üniversitesine yeni kayıt olan uluslar arası öğrencileri kapıda karşılıyor.

Yabancı Öğrenci Sınavı ile Sakarya Üniversitesini kazanan misafir öğrenciler kayıtlarını yaparken onlara yardımcı olmak için Biz Bir Milletiz şiarıyla hareket eden Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği öğrenci işleri önünde tanıtım stantı açtı. Kayıtlar süresince öğrencilere resmi işlemler ile ilgili yardımcı olmanın yanı sıra Sakarya hakkında da bilgiler vererek öğrencilere yardımcı oldu.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar ;Sakarya’da 2 bin 500 yabancı öğrenci bulunduğunu söyleyerek  şöyle konuştu: ” Asıl  gayemiz, öğrencilerimiz memleketimize geldiği zaman kendilerini yalnız hissetmemeleri, en güzel şekilde misafir olarak ağırladığımızı göstermektir. Bu arkadaşları Sakarya halkıyla kaynaştırmaktır. Kültürel kesimi pozitif seviyede halkımıza yansıtmaktır. Öğrencilere sosyal kültürel etkinliklerin yanı sıra staj , barınma ve burs konularında da yardımcı oluyoruz. ” dedi.

Akpınar, Türkiye ‘de her geçen yıl yabancı öğrenci sayısının arttığını, 160 ülkeden gelen 80 bin öğrencinin Türkiye’de eğitim gördüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.sakaryadanhaber.com/sayilari-her-gecen-yil-artiyor/8360/

event-news-white

News from our associations