OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d532f59e9f9f4c37a980de7f322d176e.jpg

Rize’de “Uluslararası Öğrenci Kardeşliği” Projesinin Açılışı Yapıldı

Rize Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Uluslararası Öğrenci Kardeşliği” projesinin açılışı programı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.


Rize Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Uluslararası Öğrenci Kardeşliği” projesinin açılışı gerçekleştirildi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet İshak Demir’in katılımı ile gerçekleştirilen program, Rize Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hasan Kanbur’un açılış ve selamlama konuşması ile başladı.


“Gönüllü Medeniyet Elçileri”


Yoğun katılımın gözlendiği törende yapılan konuşmalarda “Rize’ye ve ülkemize eğitim için gelen yüz binlerce misafir öğrenciye sahip çıkmanın, onların derdiyle dertlenmenin, Türk kültür ve kardeşliğini en güzel şekilde yerine getirmenin dolayısı ile de bu öğrencilerin kendi ülkelerine birer gönüllü medeniyet elçileri olarak dönmelerine yardımcı olmanın” önemine vurgu yapıldı.


Yaklaşık bir yıl boyunca devam edecek olan proje kapsamında; Ülke tanıtım günleri, Türkçe eğitimi, playstation turnuvaları, kitap okuma halkaları ve mini dünya kupası çok sayıda sosyal kültürel ve sportif faaliyet gerçekleştirilecek.
 

event-news-white

News from our associations