OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/cd4034aeff0a49bab3639775778b0ba4.jpg

Rize’de Irak Tanıtıldı

Rize Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Uluslararası Öğrenci Kardeşliği” projesi kapsamında düzenlenecek olan ülke tanıtım günleri başladı.


Rize Uluslararası Öğrenci Derneği, “Uluslararası Öğrenci Kardeşliği” projesi kapsamında düzenleyeceği ülke tanıtım günlerinin ilkini gerçekleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Iraklı Yusuf Ali’nin sunumu ile gerçekleştirilen program şenlik havasında geçti. Irak’ın kültürü, manevi değerleri, siyasi ve coğrafi özellikleri ile alakalı önemli bilgiler veren Yusuf Ali doğru bilinen yanlışlıklar üzerine de bilgilendirmelerde bulundu. 


Irak’ın bulunduğu coğrafyanın dünyanın ilk yerleşim merkezlerinden biri olduğunun altını çizen Ali ayrıca, “İmam-ı A’zam Ebu Hanife, Ahmed bin Hanbel, Abdülkadir Geylani gibi büyük alim ve veliler Bağdat ve Kufe’de yetişmişlerdir, insanlığa ilim ve hikmet yaymışlardır” diyerek bu üç zatın türbesi halen Bağdat’ta bulunduğunu belirtti.


Programın sonunda katılımcılara Irak yöresel yemekleri hakkında da bilgi veren Yusuf Ali, katılımcılara biryani ikramında bulundu.
 

event-news-white

News from our associations