OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/99de60eff5.jpg

İslam Coğrafyası Günleri Kapsamında Düzenlediğimiz Konferans Dizisinin 5.si Filistin Programı ile Gerçekleşti.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği, İslam Coğrafyası Günleri Kapsamında Düzenlediğimiz Konferans Dizisinin 5.si Filistin Programı ile Gerçekleşti.

Program Uludağ Üni. İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Fatih kardeşimizin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Dernek başkanımız Ebubekir Armağan'ın açış ve selamlama konuşmaları ile devam etti.

Programımızın Konuşmacıları Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Öğrencisi Filistin'li Zakariya FARHAD ve Uludağ Üniversitesi TIP Fakültesi Öğrencisi Ürdün'lü Aysel El-Türk'tü. Kudüs ve Gazze özelinde Filistindeki son gelişmelerden ve sosyo-ekonomik durumdan bahseden Zakariya FERHAD, kamuoyunda Filistin ile alakalı olarak oluşan olumsuz ön yargıları da somut örneklerden hareketle cevapladı.

Programımızın diğer konuşmacısı Aysel EL-Türk ise, Türkiye'de ilk kez derneğimiz aracılığı ile gösterilen Ürdünlü Yönetmen Saba Al-SHARQAWİ'nin yönettiği "Without Shooting" isimli kısa Belgesel Film hakkında detaylı bilgi verirken, yönetmen Saba Al-SHARQAWİ'nin mesajını da iletti.

Programın finalinde ise, Türkiye'de ilk kez Bursa'da Derneğimiz aracılığı ile Filistin Asıllı Ürdünlü Yönetmen Saba AL- SHARQAWİ'nin yapım ve yönetmenliğini üstlendiği "Without Shooting" filmi gösterildi.

Program'da emeği geçen tüm kardeşlerimize ve katılım gösteren tüm misafir öğrencilerimiz ve Bursalı Gönül Dostlarımıza teşekkürler...

event-news-white

News from our associations