OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2810db08b3.png

Nevşehir’de eğitim gören misafir öğrenciler Nevşehir Diriliş meydanında kurdukları stantlarla kendi ülkelerini yöresel kıyaf

Nevşehir’de eğitim gören misafir öğrenciler Nevşehir Diriliş meydanında kurdukları stantlarla kendi ülkelerini yöresel kıyafetler giyerek standa ziyarete gelen misafirlerine bilgi aktardılar.

Afganistandan gelen Abdul Ghafoor Rashidi yaptığı açıklamada ”12 Farklı ülkeden gelerek Nevşehir’de eğitim gören misafir öğrencilerimizin 10. Uluslararası öğrenci buluşmasında aynı insanlık şurunu “Rengimiz Türkiye Hazır geleceğe”sloganını paylaşmakta ve kendi ülkeleriyle arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmeye çalışmaktadır" dedi.

 Afganistanlı öğrenci Abudi  Zarifi Çevre muhasebe okuduğunu belirterek bu gün bizim için çok mutlu bir gün  hem kendi kültürümüzü  meşru şehrimizi göstermek için milletimizi tanıtmak için burada bulunuyoruz diğer öğrencilerde kendi kültürlerini burada tanıttıklarını ifade etti.

 Nevşehir Uluslararası Öğrenci Derneği (NUDER) Başkanı  Faruk Kahraman,Nevşehir olarak uluslararası öğrenci derneği (NUDER) Evrensel kardeşlik değerlerine referans sağlamak  “Rengimiz  Türkiye Hazır Geleceğe” sloganını ile yola çıkmış bir derneğiz. Bu etkinliklerde birbirinden farklı kültürlerle tanışıp kaynaşma imkanı bulduklarını söyledi.

Programa Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ,NevşehirValisi İlhami AKTAŞ, Belediye Başkan yardımcısı Atilla SEÇEN ve Göç İdaresi Müdürü, Milli Eğitim Müdürü,Tarım il Müdürü, Gençlik Spor İl müdürü, ve STK temsilcileri katıldı.

event-news-white

News from our associations