OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c41b12c275.jpg

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği aile iftarlarına başladı.

Ramazan gelince bereketiyle, iftar sonrası muhabbetlere kattığı samimiyetiyle, sofralarımızdaki neşesiyle ve daha birçok güzelliğiyle geliyor.İnsan sevdikleriyle bir arada olmak, neşesini, mutluluğunu onlarla beraber yaşamak istiyor.Ama en sevdikleriniz, aileniz binlerce kilometre uzaktaysa bu pek mümkün olmuyor.

Bâb-ı Âlem olarak yurtdışından Türkiye’ye okumak için gelip ramazanı burada geçiren misafir öğrencilerimizle beraber gönüllü ailelerimizin evine misafir olarak onların aile sıcaklığında iftar açmalarına, ramazanın neşesini ve mutluluğunu yaşamalarına vesile oluyoruz.

Farklı ülkelerden birçok kişinin aynı sofrada iftar açtığını görmek, onlarla beraber bir şeyleri paylaşmak ise ev sahiplerini mutlu ediyor.

Her gün İstanbul’un farklı bir yerinde farklı bir aileye misafir oluyor, öğrencilerimizle ailelerimizi tanıştırıyoruz. Böylece misafir öğrencilerimiz Türkiye halkının misafirperverliğine de tanık oluyor, ülkemizdeki Ramazan coşkusunu onlar da bizimle beraber yaşıyor. Bu iftarlar kapsamında ise Ramazan ayının ilk aile iftarını gerçekleştirmek üzere 3 Temmuz Perşembe günü misafir öğrencilerimiz ile beraber Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Üyemiz Suphi Uğur Çörekçi abimizin evine misafir olduk.

Biz, Ramazan ayı boyunca İstanbul’un farklı bir yerinde, farklı bir ailede, farklı birçok ülkeyi aynı sofrada buluşturarak “BİR Milletiz” demeye devam edeceğiz…

event-news-white

News from our associations