OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/46e49685cf.png

Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği, burs başvurularını almaya başladı.

Isparta’da öğrenim gören misafir öğrencilerin dertlerine derman olmak için yola çıkan Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği, burs başvurularını almaya başladı. Henüz sayısı belli olmayan burs imkanı kontenjan ile sınırlı olacak.

Isparta’da yaklaşık 60 bin öğrenciyi bünyesinde barındıran Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) 40 ülkeden 1000’e yakın yabancı uyruklu öğrenci bulunuyor. Ülkelerinden SDÜ’ye gelen ve yüksek öğrenimlerini tamamlamak için Isparta’da yaşamlarını sürdüren öğrenciler için bir de dernek açıldı.

2011 yılında kurulan Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği, Isparta’da ülkelerinden gelen öğrencileri kendinden görerek ‘yabancı’ kelimesini kullanmıyor. Bu öğrencileri ‘Misafir öğrenci’ olarak niteleyen Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği’nin amacı, Isparta’da kalanların yol göstericisi olmak.

Derneğin kuruluş aşamasında bu öğrencilerle yakından ilgilenmek ve dertlerine derman olmak için yola çıktıklarını kaydeden Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Bülent Gezer, “Yalnız olmadıklarını hissettirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birbirlerini tanıma ve kaynaşmalarını sağlayan bir ortam oluşturmak ve onlara sahip çıkmak için de elimizden geleni yapıyoruz. Bir diğer hedefimiz de öğrenim hayatları sonunda ülkelerine geri döndüklerinde bizim kültür, inanç ve değerlerimize ait edindikleri bilgi ve tecrübeleri kendi coğrafyalarına aktarmaları, kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla yapılan çalışmalarda bulunmalarını sağlamak” dedi.

BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Dernek olarak misafir öğrencilere burs vermek için bir komisyon oluşturduklarını belirten Gezer, “2014 – 2015 eğitim öğretim yılında öğrenci destek bursu verilecek. Müracaatlar şahsen yapılmasını istiyoruz. Burs alacak misafir öğrenci arkadaşların sayısı henüz belli olmadı. Burs kontenjanımızı da ilerleyen günlerde açıklayacağız” ifadelerine yer verdi.

BURS BAŞVURUSU İÇİN...

Sermet Mahallesi’nde 1910 Sokak No: 38 adresinde bulunan Umran Kültür Merkezi’nde hizmet veren Güldünya Uluslararası Öğrenci Derneği, burs başvurularını burada alacak. Telefon ile irtibata geçmek isteyen öğrenciler de 0 505 564 26 43 nolu hattı aramaları yeterli olacak.

event-news-white

News from our associations