OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7695758f2d.jpg

Soma’ya giden misafir öğrenciler Soma halkına başsağlığı dileyerek yapılan yardım faaliyetlerine katıldı.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, yaşanan elim kazada 301 maden işçimizin hayatını kaybettiği Soma’ya gitmek üzere yola çıkan misafir öğrenciler Soma halkına başsağlığı dileyerek yapılan yardım faaliyetlerine katılacak.

13 Mayıs günü Soma’da yaşanan elim kazada 301 maden işçimiz hayatını kaybetti. Yaşanan bu kaza sonrası ise tüm Türkiye’de yüreklere ateş düştü, birçok kişi Soma’ya koşarak Soma halkının acısını paylaşmaya çalıştı. Oraya gidemeyenler ise dualarıyla ve destek mesajlarıyla Soma’nın yalnız olamadığını hatırlattı. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek İstanbul’da eğitimini sürdüren misafir öğrencilerimiz de yaşanan kazaya duyarsız kalmayarak Soma’da yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı dilemek üzere bugün yola çıktılar. Ayrıca Soma’daki yardım faaliyetlerine de katılacak olan misafir öğrenciler yaşanan kaza da hayatını kaybedenler için çok üzüldüklerini ve oraya giderek ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final Programı İptal Edilmişti

17 Mayıs’ta yapılacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final programının da iptal edildiğini hatırlatan misafir öğrenciler “Özellikle böyle günlerde hangi milletten olursak olalım birarada olmalı, birbirimize destek vermeliyiz. Soma’da gerçekleşen can kayıpları bizi de derinden üzdü. Bu yüzden oraya giderek Soma halkının acısını paylaşmayı istiyoruz.” dediler.

Ali Arıkmert Duyarlı Öğrencilere Teşekkür Etti

Bu hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Arıkmert ise yaşanan olaylara duyarsız kalmayan misafir öğrencileri tebrik ederek onları Soma’ya uğurladı.

event-news-white

News from our associations