OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8ae63e10f2.jpg

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği “Yunusemre Sevgi ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” düzenlendi.

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği “Yunusemre Sevgi ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” düzenlendi.

Atatürk Meslek  Lisesi Spor Sahası’nda gerçekleştirilen turnuva, Eti Maden İşletmeleri Gnel Müdürlüğü, Eğitimciler Birliği Sendikası, Seyitgazi Belediyesi ve Eskişehir İHH sponsorluğunda 25 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Turnuvaya katılan ülkeler ise şöyle, “ Afganistan, Ahıska, Azerbaycan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Endonozya, Etiyopya, Filistin, Gine Bissau, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kırım, Kosova, Kuzey Afrika, Lübnan, Moğolistan, Somali, Suriye, Tacikistan, Tandala, Türkiye, Türkmenistan, Yemen ve Yuder”

Dernek Başkanı Demir turnuvanın 3 hafta boyunca hafta sonları düzenleneceğini belirtti.

Yunusemre Uluslar arası Öğrenci Derneği Başkanı Nihat Demir dernek ile ilgili, “ Derneğimiz Eskişehir’de okuyan uluslar arası öğrencilere Eskişehir ve Türkiye İnsanının, sıcaklığını, misafirperverliğini göstermek amacıyla kurulmuş bir dernektir” dedi.

Demir Derneğin 2011 yılında kurulduğunu belirterek, “Derneğimiz, misafir öğrencilere yönelik birçok etkinlikte bulunmuştur. Kültür sohbetleri, tanışma yemekleri, ülke tanıtım günleri, geziler, piknikler düzenlemiştir” şeklinde konuştu.

event-news-white

News from our associations