OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2f88214195.png

Afyonda misafir öğrencilere yönelik yapılan ‘Pazar Söyleşileri’nde tarih, medeniyet ve perspektif alanlarında önemli konular

Afyonda misafir öğrencilere yönelik yapılan ‘Pazar Söyleşileri’nde tarih, medeniyet ve perspektif alanlarında önemli konular işlendi.

Afyonda faaliyet yürüten Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği yönetiminin Prof. Dr. Kamil MİRAS Külliyesinde Pazar günleri düzenlediği söyleşilerde akademi dünyasından önemli isimlerle tarih, medeniyet ve perspektif alanlarında önemli konular işlendi.

Karahisar Uluslar arası Öğrenci Derneği başkanı Osman Ziya Bilim söyleşilerle ilgili yaptığı bilgilendirmede’ Afyon Karahisar Üniversitesi Camiinin yanında bulunan Prof. Dr. Kamil MİRAS Külliyesinde Pazar günleri misafir öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz söyleşilerde şehrimizdeki değerli düşünür ve akademisyenleri öğrencilerimizle buluşturuyoruz’ dedi.

‘Geniş bir perspektif, iyi bir vizyon’

Pazar Söyleşilerinin geleneksel hale geldiğini belirten Ziya Bilim” Ekim ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz söyleşilerde Prof.Dr. Hakkı YAZICI ‘Kuran-ı Kerim ve Coğrafya’ , Yrd. Doç. Dr. Mücahit GÜLTEKİN İle ‘İslam Birliği Ütopyamı’, AKÜ Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Emre BAYSAN ile de ‘Tarihte Kalıcı Olmanın Sırrı’ konularını işledik. Burada amacımız öğrencilerimize tarih ve medeniyet bilinci kazandırmak, bir uluslararası öğrenci olarak ülkemizde ve şehrimizde bulundukları süre içerisinde ve dahi her daim geniş bir perspektif ve iyi bir vizyon kazandırmaktır. Biz öğrencilerimizi gerek ülkemizde bulundukları süre içerisinde gerekse ülkelerine döndüklerinde liderler olarak yetiştirmek ve ümmetin geleceğinde söz sahibi olmalarını, Türkiye ile kendi ülkeleri arasında gönül köprüleri inşa etmelerini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

event-news-white

News from our associations