OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6ff330eff9.jpg

Ramazan sevincini başkalarıyla paylaşmak isteyen hayırseverler, Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilere iftar veriyorlar.

Ramazan ayının sevincini başkalarıyla paylaşmak isteyen hayırseverler, Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilere gerek evlerinde gerekse dışarıda iftar yemekleri veriyorlar.

Öğrenimlerine Erzurum’da devam eden öğrenciler ramazanın coşkusunu hayırsever Erzurumlularla paylaşmaktan oldukça mutlular. Her gün farklı birilerine konuk olan uluslararası öğrenciler en son EMİNDER’ in misafiri oldular.

Kendilerine gösterilen ilgiden bir hayli memnun olduklarını ifade ettiler. Eğitimini Erzurum’da devam ettiren Cezayirli Mübarek Bia , ’Bu sene ülkeme gitme imkânım olmadı benimle beraber onlarca arkadaşım gidemedik ülkemizden uzakta olmamıza rağmen evimizin sıcaklığını arattırmayan hayırseverlere teşekkür ediyorum, ramazan ayının tüm İslam âlemine huzur, sağlık ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Özkan Yıldırım ise açıklamasında ramazanın bereketini her yerde kendini gösterdiğini hayırseverlerin bağışı ile bunun doruklara çıktığını ifade etti. Yıldırım, bu zamana kadar hayırseverlerin katkılarıyla yüzlerce uluslararası öğrenciye iftar verme imkanı bulduk ayrıca ailesi ile beraber kalan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kumanya yardımında bulunduk tüm hayırseverlere teşekkür ettiğini belirtti.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/erzurum/2015/07/06/misafir-ogrencilere-yabanci-kalmadilar

event-news-white

News from our associations