OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3c973ab7ea.png

Misafir öğrenciler IHH Afet Koordinasyon Merkezin’de gördükleri Temel Afet Bilinci eğitiminin sertifikalarını aldı.

Misafir öğrenciler IHH Afet Koordinasyon Merkezin’de gördükleri Temel Afet Bilinci eğitiminin sertifikalarını aldı.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği ve Bursa IHH İnsani Yardım Derneği misafir öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirdikleri Temel Afet Bilinci Eğitimine katılan misafir sertifikalarını teslim etti.

Düzenlenen sertifika programında açılış konuşmasını gerçekleştiren Erdal Altıntaş, Afet Koordinasyon Merkezindeki ilk eğitimi 17 ülkeden 25 misafir öğrenciye verdiklerini ve bu eğitimlerin kademeli olarak ileri seviyelerde verilmeye devam edeceğini ifade etti.

“Profesyonel bir ekip oluşmasını bekliyoruz”

Bursa iHH Başkanı Hüseyin Kaptan, misafir öğrencilerin burada edindikleri tecrübeyi ülkelerine taşımasının öneminin altını çizerek, Afet Koordinasyon Merkezinde eğitim alan bu ilk grubun içinden her tür duruma karşı hazırlıklı olacak ve müdahele edebilecek, operasyon kabiliyeti yüksek, profesyonel bir ekip oluşmasını bekliyoruz dedi.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan ise organizasyon tecrübesine sahip gençlerin İslam Dünyası açısından önemine vurgu yaparak, eğitim veren Erdal Altıntaş ve eğitim ekibine ve Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan'a teşekkür etti.

Program sertifika dağıtımı sonrası toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

event-news-white

News from our associations