OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6346d1767dd040199ca9ef8c64c3e415.JPG

Misafir Öğrenciler Sinemada Buluştu

Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı’nca desteklenen “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” projesi kapsamında, Şair Zihni Kültür Merkezi'nde bulunan sinemada misafir öğrencilere vizyondaki “Şampiyon” filmi izletildi.


Farklı ülkelerden Bayburt’a eğitim-öğretim hayatını sürdürmeye gelen misafir öğrenciler, Bayburt Sinema’da film gösterimi için bir araya geldi. Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstledniği ve 1996 yılı Gazi Koşusundaki 2:26:22’lik rekoru Halis Karataş’ın hayatının konu alınıdığı, ‘Şampiyon” filmini misafir öğrenciler ilgi ile izledi.


Proje ile ilgili bilgi veren Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneğ’i Başkanı Veysel Akbaş, “Şehrimizdeki misafir öğrencilerimize destek olmak, onlara bu kadim İslam topraklarında yalnızlık hissettirmemek amacıyla BUDER’i kurduk. İlimizde her geçen yıl sayısı artan uluslarararası öğrenci kardeşlerimize kayıtsız kalmamak adına arkadaşlarımızla birlikte derneğimiz bünyesinde proje yazdık. Proje kapsamında kitap tahlilleri, geziler, piknikler, ülke tanıtım günleri, konferanslar ve sinema gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz ve ‘Biz Bir Milletiz’ anlayışıyla misafir öğrencilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Dernek üyeleriyle birlikte vicdani ve ahlaki sorumluluk hissiyle böyle bir oluşumun içerisinde yer aldıklarını vurgulayan BUDER Başkan’ı Akbaş, “Devletimizle de duygularımızı proje olarak paylaştığımızda, ilgililer kayıtsız kalmayarak bu asil milletten toplanan vergilerle derneğimize destek olacağını proje kapsmında taahhüt etmiştirler. Bu lütuf bizim vicdani ve ahlaki sorumluluğumuzun yanı sıra bize her kuruşu yetim hakkı olan devlet desteğinin ağır sorumluluğunu da yüklemiştir. Hiç şüphesiz devletimizin bu desteğini yerine ulaştıracak ve rabbimize hesap verirken de zorlanmayacağız. Derneğimizin faaliyetlerine destek olmak ve istişarenin nebevi desteğini hissetmek için tüm yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ellerimizi taşın altına koymaktayız. Üzerimizde yukarıda arz etmeye çalıştığım mesuliyetlerin yükü varken tüm dernek üyelerimizin bu yükü seve seve kaldırmak için destek olacaklarına inancım tamdır. Allah bu yolda emek harcayanlardan eylesin rızasına muvaffak kılsın” diye konuştu
 

event-news-white

News from our associations