OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba62fab8163c740a6b2c5fce941130293.jpeg

Misafir Öğrenciler Sahn-ı Semân Medreselerini Gezdi

Sefire-İ Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği "Mekân ve Tarih" başlıklı etkinlikleri kapsamında, misafir hanım öğrenciler Sahn-ı Semân Medreseleri gezdi. 


İstanbul Avrupa yakasında misafir hanım öğrencilere yönelik faaliyetler yürüten Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği, “ Mekân ve Tarih" etkinlikleri kapsamında Sahn-ı Semân Medreseleri gezisi düzenledi.  Sahn-ı Semân Medreseleri sorumlularının nezaretinde gerçekleştirilen programda misafir hanım öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu'nun yüzyıllar boyunca en üst düzey bürokratlarını ve ilim insanlarını yetiştiren bir kurumun, nasıl işlediği ve öğrenci yetiştirirken hangi hususlara dikkat ettiği konularında bilgiler aldı.


Gezi esnasında mimarî unsurların bir eğitim kurumunu şekillendirirken nasıl kullanıldığı meselesi de en dikkate değer konulardan biri oldu. Program sonunda değerlendirmelerde bulunan misafir hanım öğrenciler şunu ifade etti, “Bu gezi-anlatım programı tarihten bir örnekle, dünyadaki eğitim meselesine kafa yorduğu oldukça etkileyici ve misafir öğrenciler için öğretici bir program oldu.”

event-news-white

News from our associations