OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/db96f118c3.png

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği ve ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğunun düzenlediği piknikte yurt dışından Çanakkal

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği ve ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğunun düzenlediği piknikte yurt dışından Çanakkale'ye üniversite okumak için gelen öğrenciler bir araya geldi.

Uluslararası öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program Kuran’ı Kerim okunması ile başladı. Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan " ÇOMÜ son yıllarda uluslararası öğrencilerin çok fazla ilgisini çeken bir üniversite oldu. Bu yıl itibariyle uluslararası öğrenci sayısının 1200’ü aştı artık ÇOMÜ uluslararası alanda bir üniversite. Farklı ülkelerden farklı kültürlerden yüzlerce öğrencinin bir arada bulunması aynı duygu ve düşünceleri paylaşabilmesi birlikte oyunlar oynaması ve yemek yemesi kısacası birlikte bir şeyleri paylaşabilmesi günümüz dünyası için ne kadar önemli olduğunun biliyoruz. Uluslararası öğrencilerin ülkemizin ve şehrimizin tanıtımında çok önemli bir yeri vardır" dedi.

Misafir öğrencilerin birbirleriyle tanışmalarından sonra ülkemizin geleneksel oyunlarının ve yarışmalarının yapıldığı bölümde Çuval yarışı, halat çekme yarışı, balon patlatma yarışı, futbol ve voleybol maçlarının yapıldığı programda misafir öğrenciler çok renkli ve eğlenceli bir gün geçirdiklerini ifade ettiler. Böyle güzel bir etkinlik gerçekleştirdikleri için Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği ve ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğuna teşekkürlerini ifade ettiler.

event-news-white

News from our associations