OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f71b5837e3ee4e32bc24c0316337efdf.jpeg

Misafir Öğrenciler Manisa’da Ülkelerini Tanıttı

Manisa’da 4.Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile uluslararası öğrenciler ülke tanıtım stantları açtı.


Bu yıl 4.sü düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Günleri etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda uluslararası öğrenciler ülke tanıtım stantları açtı. Festival kapsamında Celal Bayar Üniversitesi'nde eğitim gören 12 ülkeden yaklaşık 50 misafir öğrenci ülkelerini tanıttı.


Somali, Mısır, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Ahıska, Çad, Bangladeş, Afganistan, Arnavutluk, Makedonya ve Rusya stantlarının yer aldığı meydanı gezen Yunus Emre Belediye Dr. Mehmet Çerçi ve davetliler, ülkelerin müziklerini dinledi. Öğrenciler ile sohbet eden Başkan Çerçi, stantları gezdi. 


Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, gönül coğrafyalarından farklı öğrenciler ile beraber olduklarını belirterek, "12 farklı kardeş coğrafyadan 50 kadar uluslararası öğrencimiz ile bu stantları açtık. Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği (MUDER) ile düzenlediğimiz ortak bir etkinlik. Öğrencilerimiz, burada kendi ülkelerini tanıtacak, Yunus Emre ile ilgili farklı etkinlikler yapacak. Bu ülkeler bizim gönül coğrafyamızın ülkeleri, onlara elimizden geldiği ölçüde sahip çıkacağız" dedi. 


Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu da bu tür etkinliklerin Yunus Emre'nin sevgisinin ve Allah aşkının dünyaya anlatılmasına katkıda bulunduğunu kaydetti. Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Osman Güreser ise programda "Dünyanın Beşten büyük olduğunu şu ortamda görüyoruz... Bu birlik ve beraberliğin daim olması dileğiyle" şeklinde konuştu.


Standın açılışına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve 12 farklı ülkeden yaklaşık 50 öğrenci katıldı.

event-news-white

News from our associations