OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d346dcd1f3.jpg

KUDER Kurban Bayramı vesilesiyle Kayseri’de yaşayan 76 ülkeden öğrenciye yönelik çalışmalar yürüttü.

Misafir Öğrenciler Kuder’le Bayram Etti

Kayseri Uluslar arası Öğrenci Derneği(KUDER) Kurban Bayramı vesilesiyle Kayseri’de yaşayan 76 ülkeden öğrenciye yönelik çalışmalar yürüttü. Evrensel kardeşlik bilinciyle paylaşmak için yola çıkan KUDER, Kurban ibadetinin evrensel bir dile dönüşmesi için birçok çalışma gerçekleştirdi.Kayseri’de yaşayan 4000’den fazla “ ilim muhaciri” öğrenci KUDER aracılığıyla Kayserililerin yardım ve bağışlarıyla bayram etti.
KUDER olarak Kurban Bayramı’nda hayırlara vesile olmak maksadıyla kurban ve deri bağışı toplama çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade eden yetkililer; geçen yıl Kayseri içerisinde düzenlenen kurban organizasyonlarıyla muhtaçların yüzünü güldüren KUDER’in, bu yıl da Kayserili hayırseverler vesilesiyle mazlum ve yoksulları sevindirdiklerini belirttiler.
KUDER eğitim Sorumlusu Ömer Arif, "Geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde ilimizde yüzlerce öğrenciye gerek gıda ve gerekse giyim yardımında bulunan KUDER, Kurban Bayramı kapsamında da çalışmalarını yoğun olarak devam ettirdi. Kurban vesilesiyle Müslüman yüreklerin birbirlerine kurbiyeti arttı. İnsanlığın yeryüzünü kan içinde bıraktığı, çocuk cesetlerinin sahillere vurduğu bir zamanda sığınılacak tek şey Allah’ın rahmeti ve mağfiretidir. Bizler Müslümanlar olarak ancak O’na yaklaşarak istiğfar edebileceğimiz inancını taşıyoruz. Kurban bereketiyle, kardeşlerimizle ümmet olma şuurunu paylaşmak için yola çıktık.Bu yolculuğun sonu İnşaallah dünya Müslümanlarının ve insanlığın hak ve adalet ekseninde birlik beraberlik içinde olduğu bir menzil olur.”dedi.
KUDER Yönetim Kurulu Üyesi Müslim Yalçın, " Kurban’la farklı coğrafyalarda yaşayan halkların derdine ortak olmak için yola çıktık.İbadetimizin kendimizden, en sevdiğimizden vermekle en güzel noktaya ulaşacağının bilinciyle, gönülden ve karşılıksız olarak yüzlerce ihtiyaç sahibine ulaştık.Dernek başkanımız Mücahit Bulut bu bayramı İHH Genel Mekezi’nin organizasyonu aracılığıyla Bangladeş’te geçirdi .Benim, senin, komşumuzun ve arkadaşlarımızın elleriyle birleşen 1000’den fazla kurbanı Bangladeş’te keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.Ayrıca Kayseri özelinde yaptığımız çalışmalar ile 50 evli misafir öğrencimize kurban eti ulaştırdık.Bu bayram KUDER olarak kurban bağışlarını Kayseri’de yaşayan ilim muhaciri 4000’den fazla öğrenci için topladık.Kardeşlerimizi kendi memleketlerinde bayram yapamamanın hüznünden az da olsa uzaklaştırmaya çalıştık.Bu bayram vesilesiyle ibadetimizle Allah’a yaklaşırken kardeşlerimizle ve tüm dünya Müslümanları ile birlik olmanın ve adalet içinde yaşamanın huzuruna erdik.Bu vesileyle bizden desteklerini esirgemeyen ve gittikçe güçlenen evrensel kardeşlik bağının birer halkası olan çok kıymetli hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Ömrümüz Hak davaya Kurban, ahiretimiz bayram olsun.Bayramınız mübarek olsun."dedi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/yabanci-ogrenciler-kuder-le-bayram-etti-kayseri-yerelhaber-988643/

event-news-white

News from our associations