OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a267086ff5.jpg

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi misafir öğrencilerle birlikte camii cemaatine aşure ikramında bulundu.

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi misafir öğrencilerle birlikte camii cemaatine aşure ikramında bulundu.

Eskişehir’ de hayırlı faaliyetlerine devam eden Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneğinin yönetimi 13 Ekim Cuma günü Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camiinde misafir öğrencilerle birlikte camii cemaatine aşure tatlısı ikramında bulundu.

Aşure ikramı ile ilgili bilgi veren YUDER Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği yönetim kurulu üyesi Özcan Kırmaz’ Cuma günü Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Camiinde Cuma namazı çıkışı Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Eskişehir’de okuyan Uluslararası öğrenciler ile vatandaşlarımızın kaynaşması amacıyla camii cemaatine 350 kişilik Aşure dağıtımı etkinliği gerçekleştirdik. Dağıtımı Burundi, Filistin, Kamboçya, Endonezya, Sudan, Uganda, Suriye ve Irak’tan gelen öğrenci kardeşlerimiz yaptı ve bu vesile ile yerli camii cemaati ile hoş sohbette bulundular. Etkinlikten çok memnun olarak ayrıldılar’ dedi.

Misafir öğrencilerle camii cemaatinin kaynaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırmaz’ bizim dernek olarak en büyük amaçlarımızdan bir tanesi misafir öğrencilerimizin kültürümüzü tanıması, halkımızla kaynaşması ve ülkelerine döndüklerinde ülkemizin gönüllü elçileri olmaları yönünde çalışmalar ortaya koymaktır’ şeklinde konuştu.

event-news-white

News from our associations