OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c688891314.jpg

Kayseri'de Eğitim Gören Yaklaşık 50 farklı Ülkeden Öğrenci "Arabaşı" İkramında Buluştu.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), Kayseri'de eğitim gören yaklaşık 50 farklı ülkeden öğrenciyi "arabaşı" ikramında bir araya getirdi.

KUDER'den yapılan yazılı açıklamaya göre, dernek merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere Kayseri mutfağının farklı tatlarından ve kış günlerinin Kayserililer için vazgeçilmez yemeği olanarabaşı ikram edildi. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, her hafta derneklerinde farklı bir ülkeyi her yönüyle o ülkenin öğrencileri tarafından Kayserililere tanıttıklarını belirtti.

Tanıtım programlarının devam edeceğini kaydeden Bulut, "Bu hafta istedik ki öğrencilerimize Türk kültürünü tanıtmaya çalışalım. Bu maksatla öğrencilerimize, Kayseri mutfağının önemli bir yemeği ve kış günlerinin vazgeçilmezi olan arabaşı ikramında bulunduk. Programımızda yaklaşık 50 ülkeden öğrencimiz vardı. İnsanların yaşadığı çevreyle birlik ve beraberlik oluşturmasında o çevreyi tanıması çok önemli bir etkendir. Kayseri'de arabaşı sadece bir yemek değildir. İnsanların eş-dost ve akrabalarıyla bir araya gelmelerinin önemli bir vesilesidir" ifadelerini kullandı.

event-news-white

News from our associations