OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/4a6cc3c994.png

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) ailesi olarak “O Kahraman Benim” projesi kapsamında Tekirdağ İl AFAD Müdürlüğü

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) ailesi olarak “O Kahraman Benim” projesi kapsamında Tekirdağ İl AFAD Müdürlüğünü ziyaret ettik.

TUDER Dernek Merkezinde 20 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen programda yapılan İl AFAD Müdürlüğünün tanıtımı, görev ve sorumlulukları ile AFAD Gönüllülük Esasları hakkında yapılan genel bilgilendirmelerin devamı olarak, İl AFAD Müdürlüğü ziyaret edildi. Ziyarette AFAD Görevlileri Mehmet COŞKUN ve Selçuk AKSOY tarafından Tekirdağ da meydana gelen afetler, afetlerde kullanılan araçlar ve arama kurtarma ve diğer malzemeler hakkında ilgili bilgiler verildi.

Namık Kemal Üniversitesinden ve Tekirdağ Süleymanpaşa Uluslararası Şehit Münir Alkan İmam Hatip Lisesinden Somali, Kosova, Suriye, Yunanistan (Batı Trakya), Afganistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Arnavutluk’tan yaklaşık 25 uluslararası öğrenciyle beraber yapılan ziyarette, Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Sedat SÜMBÜL, TUDER Başkanı Rahim CELEP katıldı.

Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep EROL “Uluslararası öğrencilerden de gönüllülük esasına göre bir ekip oluşturarak eğitimler vermek istediklerini” söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

event-news-white

News from our associations