OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b454d61fe2.jpg

Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği'nde bir araya geldi.

Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu Kasım ayı toplantısı 08 Kasım Cumartesi günü Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce öğrenci eğitim için ülkemize geliyor.  Türkiye’nin misafir ettiği öğrenci sayısı her geçen yıl hızla artıyor. İki yıl önce ülkemizdeki eğitim kurumlarında 36 bin uluslararası öğrenci eğitim görürken, geçen yıl bu sayı 55 bine ulaştı. 2014 -2015 eğitim yılında bu sayının 75-80 bine ulaşması bekleniyor. İstanbul’da uluslararası öğrenci çalışması yapan 26 STK, misafirlerimiz olan bu öğrencilere daha iyi “ensar” olabilmek gayretiyle “Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu” adlı oluşumla her ay bir araya gelmektedir. Platform dördüncü yılında bir araya gelip istişareler etmeye, fikir alışverişinde bulunmaya toplantılar yapmaya devam etmektedir.

Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu Kasım ayı toplantısı 08 Kasım Cumartesi günü Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  Sabah kahvaltısında bir araya gelen STK temsilcileri, belirlenen toplantı gündemini icra etti. Önümüzdeki eğitim yılında platformun sekreteryalığını yapacak kurumlar seçimle belirlendi. Misafir öğrencilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla hazırlanan rapor değerlendirildi. Uluslararası öğrenci çalışmasının daha nitelikli şekilde yürütülmesi için istişareler yapıldı. Platformun kurumsallaşma süreci değerlendirildi. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

event-news-white

News from our associations