OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5840ed8035564b24a2bcfe88639e3ec4.jpg

Mihrimah Sultan Camii’nde Uluslararası Kur’an-ı Kerim Ziyafeti

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencileri, geçtiğimiz hafta Mihrimah Sultan Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti icra etti.


Öğle namazı vaktinden önce Senegalli öğrenci Hamza Ba ve Burkina Fasolu öğrenci Compaore Hamidou’nun icra ettiği Kur’an-ı Kerim tilaveti, yoğun bir manevi havada gerçekleşti. Allah kelamının alışılmışın dışında seslerle yankılandığı Mihrimah Sultan Camii’nde, cemaat tebessüm ve manevi hazla öğrencileri dinlemekten kendini alıkoyamadı. Okudukları aşr-ı şeriflerle Mihrimah Sultan Camii’ni Allah kelamıyla yankılandıran uluslararası öğrenciler, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifin idrak edildiği bu mübarek günlerde ümmet kardeşliğini tüm camii cemaatine tekrar hatırlattı.

 
Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilecek “Uluslararası Öğrencilerden Kur'an-ı Kerim Ziyafeti” programı, Ramazan’ın her haftası Üsküdar’daki muhtelif camilerde ümmet kardeşliğini pekiştirmeye ve mübarek Ramazan ayının bereketinden istifade ettirmeye devam edecek.

event-news-white

News from our associations