OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b93378b1eb18241d2a41436c5dfc27102.jpeg

Mihmandar’da İstanbul Okumaları Başladı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri geçtiğimiz Çarşamba günü araştırmacı – gazeteci Süleyman Tolgahan Saçıkara’nın hatipliğinde İstanbul’un bilinmeyenlerini tanıdı.


Mihmandar Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen “İstanbul Okumaları” programına İstanbul’a ilgi duyan uluslararası öğrenciler katılım sağladı. İstanbul’u anlatmak tanıtmak adına misafir öğrencilere önemli bilgiler aktaran Saçıkara, İstanbul’un tarihinden mahalle kültürüne, önemli tarihi eserlerin sırlarından, esnaf ve meslek yapısına kadar geniş bir yelpazede İstanbul’u anlattı. 


İstanbul’a dair ilgi çekici bilgilerin aktarıldığı “İstanbul Okumaları” programının ilk sunumu, uluslararası öğrencilerin dikkatini bir hayli çekti. Tolgahan Saçıkara, farklı bir kitle olan uluslararası öğrencilere İstanbul’u anlatmanın çok farklı bir deneyim olduğunu dile getirdi. Uluslararası öğrenciler bir sonraki “İstanbul Okumaları” programına mutlaka katılacaklarını belirterek İstanbul’u tüm yönüyle tanımak istediklerini ifade etti.

event-news-white

News from our associations