OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bbf93e11e281b4ceca75077e57c8107b7.jpg

Mihmandar UÖD Yeni Dönem Açılış Programını Gerçekleştirdi

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği her eğitim öğretim yılında düzenlediği açılış programını, bu yıl birçok ülkeden misafir öğrencinin katılımıyla Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirdi.

 

Açılış programı Burkina Faso’dan gelen Hamıdou Compaore Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran’ın konuşmalarıyla devam etti. Sene içerisinde birçok çalışma yapılacağından bahseden Evran, öğrencilere hayırlı bir okul dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu. Uluslararası öğrencilere Türkiye’de geçirdikleri zamanı verimli kullanmaları özellikle de İstanbul’da eğitim görmenin avantajlarından yararlanmaları konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

 

İstanbul’un tarihi güzellikleri, rehber anlatımıyla tanıtılarak uluslararası öğrenciler simit ve çay eşliğinde bu kıymetli anlara tanıklık etti. Ayrıca farklı coğrafyalardan gelen ve daha önce hiç tanışmamış olan misafir öğrenciler “Biz Bir Milletiz!” diyerek tüm dünyaya önemli bir mesaj verdi.

event-news-white

News from our associations