OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b5e6b9d1d2e324150bb2c26739ad5c74f.jpg

Mihmandar UÖD “Bir Hayat Bir Tecrübe” Projesine Devam Ediyor

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği İcra Kurulu ve misafir öğrenciler “Bir Hayat Bir Tecrübe” projesi kapsamında Türkiye Maarif Vakfı Mezun Takip Daire Başkanı Ali Arıkmert’e ziyarette bulundu.

 

Türkiye Maarif Vakfı Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette uluslararası öğrenciler, Ali Arıkmert’in uluslararası öğrencilik adına gerçekleştirdikleri faaliyetleri kendisinden dinledi. Günümüzde Türkiye’nin dört bir yanında misafir öğrenci çalışması yapan derneklerin ne şartlar altında kurulduğunu anlatan Arıkmert, o günlerden bugünlere kadar olan sürecin nasıl ilerlediğinden bahsetti.

 

Halihazırda yeni kurulan bir vakıf olan Türkiye Maarif Vakfı’nın yaptığı çalışmalarından söz eden Arıkmert, vakfın dünyanın farklı coğrafyalarında devam eden eğitim faaliyetlerinin öneminden söz etti. Birçok farklı coğrafyadan Türkiye’ye eğitim almak için gelen öğrencilerin, burada eğitim alırken sahip oldukları sorumlulukları ve vazifeleri de unutmamaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelip İstanbul’da öğrenim gören uluslararası öğrenciler, Türkiye Maarif Vakfı’nın gerçekleştirdiği faaliyetlerin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

 

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ziyarete birçok farklı coğrafyadan misafir öğrenciler katıldı. Öğrencileri güler yüzle karşılayan ve tecrübelerini aktaran Ali Arıkmert, bu nazik ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

event-news-white

News from our associations