OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ea7abb2f5e734ee6a763d7168161ef96.jpeg

Mihmandar UHİM’le Ortak Eğitim Programı Gerçekleştirdi

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği ve UHİM  (Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi) geçtiğimiz Cumartesi günü Küçük Çamlıca Köşkü’nde “Hak İhlalleri ile Mücadele Bilinci” başlıklı sertifikalı programı gerçekleştirdi.

 


Mihmandar’ın uluslararası öğrencilerinin dinleyici olarak katıldığı eğitim programı, UHİM Başkanı Ayhan Küçük’ün açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasından sonra yazar ve yönetmen Abdülhamit Güler “Sinemanın İnsan Hakları Mücadelesindeki Rolü” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından kurumsal diplomat İlknur Gümüş, kırmızı ve mavi elma örneği üzerinden “Algı Yönetimi” sunumunu gerçekleştirdi. Uluslararası öğrencilerle interaktif bir şekilde gerçekleşen sunum, öğrencilerin fazlasıyla ilgisini çekti. Son olarak Av. Kaya Kartal “Adil Yargılanma Hakkı ve Masumiyet İlkesi” konulu konuşmasını hak mahrumiyeti yaşayan insanlar üzerinden anlattı ve adalet mefhumunun bir toplum için olmazsa olmaz bir unsur olduğunun altını çizdi.

 

Eğitim programı, yemek faslı ve katılımcılara vaat edilen sertifika takdiminin akabinde çekilen hatıra fotoğrafı ile nihayete erdi.

event-news-white

News from our associations