OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7719fd9c3a.jpg

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası misafir öğrenciler Ramazan Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) eğitim gören uluslararası öğrenciler Ramazan Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı. Evlerinden binlerce kilometre uzakta Bayram sevinci yaşayan uluslararası öğrenciler Bayram Namazı’nı Umuttepe Cami’nde kıldı. Namazın ardından öğrencilere bayram şekeri ve kahvaltı ikram edildi.

BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADILAR

Kocaeli Üniversitesi’nde 87 farklı ülkeden binin üzerinde uluslararası öğrenci eğitim görüyor. Yaz tatili dolayısıyla öğrencilerin bir kısmı ülkelerine bir kısmı da farklı şehirlere giderken kentte kalan öğrenciler Umuttepe’de bir araya gelerek bayram coşkusunu yaşadı.

KAHVALTI İKRAM EDİLDİ

Umuttepe Camii Yardımlaşma Derneği Başkan Vekili Yüksel Özdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Osman Ayvazoğlu ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Mehmet Baydemir’in yanı sıra uluslararası öğrenciler katıldı. İlk olarak bayram namazını kılan öğrencilere daha sonra kafeteryada kahvaltı ikram edildi.

KAYNAŞMA FIRSATI BULDULAR

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kaynaşma fırsatı bulduğu buluşmaya kente yeni gelen ve Türkçe bilmeyen öğrenciler de katıldı. Mali’den Somali’ye, Pakistan’dan Arnavutluk’a ve Afganistan’dan Endonezya’ya kadar farklı ülkelerden öğrencilerin yer aldığı bayramlaşma hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

event-news-white

News from our associations