OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/96ff0ed689.gif

Malatya’da üniversite eğitimlerini tamamlayan farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrenci, Malatya Uluslararası Öğrenci De


Malatya’da üniversite eğitimlerini tamamlayan farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrenci, Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (MİSA) düzenlediği mezuniyet programında bir araya geldi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Bekir Karakuş, Muammer Zafer, Murat Türksoy, Malatya İl Göç İdaresi Uzmanı Ferhat Güzel, Malatya SGK Müdür Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği Kurucu Başkanı Av. Vahit Çağatay, Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ayhan Atalay, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrencinin katıldığı program Suriyeli misafir öğrenci Mohannad Elkhatib’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sunuculuğunu Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği TÖMER Öğreticisi Sariya Uzan’ın yaptığı program; İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ayhan Atalay’ın selamlama konuşmaları ile devam etti.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay programda gerçekleştirdiği konuşmada “Mezuniyet heyecanı yaşayan bütün misafir öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Her fırsatta Malatya’da eğitim gören misafir öğrenciler ile ilgilenen, gerek öğrenci buluşmaları programları ile gerekse diğer faaliyetleri ile misafir öğrencilerin yanında olan UDEF ve Malatya Uluslararası Öğrenci Derneğine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte daha yakın temasta olacağız ve misafir öğrenciler ile daha sık bir araya geleceğiz” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın ardından kürsüye çıkan Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı ve Eğitim Birimi Koordinatörü İsmail Söylemez ise “Önümüzde ki yıl UDEF, WİSAP ve TUMED ile Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği olarak İnönü Üniversitesi’ne Afrika’dan 100 kişilik bir öğrenci grubu getirmek adına çalışmalar yapıyoruz. Halihazırda gerçekleştirdiğimiz Türkçe kursları, kitap okuma grubu çalışmaları, İngilizce kursları ve ülke tanıtım sunumları devam ediyor. Önümüzdeki yıl ise bu çalışmalara ek olarak MİSA Akademiyi başlayacağız” dedi.

Afganistanlı misafir öğrenci Necibullah Qurban ve Etiyopyalı misafir öğrenci Hayat Dmatew’in teşekkür konuşmaları ile devam eden program, mezun misafir öğrencilere plaket ve belge takdimi, kitap çekilişi ve pasta ikramıyla son buldu.

event-news-white

News from our associations