OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6d87dbad05db4defb137c49d4f917bef.jpg

Kütahya'da Uluslararası Sinema Şöleni

Kütahya’da üniversite eğitimini sürdüren misafir öğrenciler, Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen sinema günlerinde buluşuyor.


Kütahya’da, kurulduğu günden bu yana uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği örnek faaliyetler ile bilinen Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği, sinema günleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 


Her Cumartesi, Türkiye ve Dünya sinemasının en güzide filmlerinin izlendiği programlarda, farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrenci, filmleri ana hatları ile tahlil ediyor. Son olarak bir çok sinema otoritesi tarafından dünyanın en iyi filmi olarak kabul edilen, yönetmenliğini Frank Darabont’in yaptığı “Esaretin Bedeli” filminin tahlil edildiği etkinliğe misafir öğrenciler büyük ilgi gösterdi.


Değerlendirme ve tahlil kısmında ise, bir Stephen King uyarlaması olan ve Morgan Freeman ile Tim Robbins başrolde olduğu filmin, konusu itibari ile çok etkileyici olduğu kanısına varan misafir öğrenciler ayrıca filmle alakalı olarak kendi aralarında bilgi alışverişinde de bulundu. Filmin, 1995'te, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildiği belirtilerek; umut, arkadaşlık ve sabır temalarının yoğun işlendiği bir yapıt olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.
 

event-news-white

News from our associations