OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e42c8803d34d4d2b9673a9d1bd17add9.jpg

Kütahya’da Birinci Sınıf Film Tahlili

Kütahya’da üniversite eğitimini sürdüren misafir öğrenciler, Haymeana Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen film tahlilinde buluştu.


Kütahya’da, kurulduğu günden bu yana uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği örnek faaliyetler ile bilinen Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği, sinema günleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

 
Her Cumartesi, Türkiye ve Dünya sinemasının en güzide filmlerinin izlendiği programlarda, farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrenci, filmleri ana hatları ile tahlil ediyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen etkinlikte ise, yönetmenliğini Justin Chadwick’in  yaptığı “Birinci Sınıf (The First Grader)” filminin tahlil edildi.


Filmi büyük bir ilgi ile takip eden misafir öğrenciler değerlendirme ve tahlil kısmında, 84 yaşında ilkokula yazılan Kenyalı Kimani Maruge'nin gerçek hikayesinin aktarıldığı belirtti. Filmde; olağanüstü azmin , direnmenin ve dik durmanın müthiş bir örnekliğinin bulunduğunu da belirten misafir öğrenciler “Hayat bazen 80 yaşında başlıyor, bir yandan üzüp bir yandan da sizi sevindiren bir film” değerlendirmesinde bulundu.
 

event-news-white

News from our associations