OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/baa4191457.jpg

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) ‘Kırgızistan’ı Tanıtma’ programı düzenledi.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) ‘Kırgızistan’ı Tanıtma’ programı düzenledi. Kırgızistan'lı öğrenciler tarafından organize edilen program iki ülkenin Milli Marşlarının okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kırgızistan’ın tanıtıldığı slayt gösterisi ile devam eden tanıtım programında bir konuşma yapan Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) başkanı Mücahit Bulut, “Uluslararası Öğrenci Derneği Kayseri’de bulunan 76 ülkeden 2 bin 100 öğrenciye hizmet veriyor. Ülkemize gelen bu öğrencilerin Türkiye’yi daha iyi tanımaları, Türkiye’de yalnızlık hissetmemeleri için hafta da bir, bir ülkenin tanıtım faaliyetini yapmaktayız “dedi.

Bulut ayrıca “Geçen hafta Endonezyalı öğrencilerimiz Endonezya tanıtımlarını yaptılar. Bu hafta ise Kırgızistanlı öğrencilerimiz ata yurdunu tanıtacaklar. Aynı zamanda Kırgızistanlı öğrencilerimiz Kırgızistan’ın nezih mutfağından da özellikle Kayseri halkına ve misafirlere ikramda bulunacaklar. Haftaya Pakistan tanıtım programı yapılacak. Bu faaliyetlerle öğrencilerimizin burada yalnız olmadıklarını, beraber olduğumuzu onlara hissettirmeyi amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Tanıtma programı Kırgızistanlı öğrenciler tarafından hazırlanan yemek programının ardından sona erdi.

event-news-white

News from our associations