OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bcf30de73653946fe82473399dc081a8d.jpeg

Konya’da 170 Uluslararası Öğrenci Evine Gıda Kolisi Dağıtıldı

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği koronavirüs salgını sürecinde de uluslararası öğrencileri yalnız bırakmadı. Hayırseverlerin bağışları ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle temin edilen gıda kolileri Konya’da 170 öğrenci evine ulaştırıldı. 


119 ülkeden 4500 uluslararası öğrencinin bulunduğu Konya’da faaliyet gösteren İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası öğrencilere yönelik eğitim, kültür ve sosyal faaliyetler başta olmak üzere pek çok etkinlik düzenleyen Dernek, ülkelerinden uzakta eğitim gören öğrencilere gıda, barınma ve burs olanakları da sunuyor. Derneğin yaptığı son çalışmalardan biri, salgın nedeniyle evde kal çağrısına uyan üniversitelilerin kaldığı 170 uluslararası öğrenci evine gıda kolisi temin ve dağıtımı oldu.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan, destek veren bağışçılara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür etti.


Arslan’dan Destek Veren Stk’lara Teşekkür


Uluslararası öğrencilere ulaştırdıkları 170 kolinin temin edilmesinde bireysel bağışçıların yanı sıra Konya’daki sivil toplum kuruluşlarının da büyük desteği olduğunu belirten Arslan, “İHH Konya Şubesi, Kızılay Konya Şubesi, Enderun Eğitim Vakfı, Kızılay Meram Şubesi, Kızılay Karatay Şubesi her zaman öğrencilerimizin imdadına koşuyor diyerek, “Bu sivil toplum kuruluşlarımızın değerli bağışçı, yönetici ve çalışanlarına da derneğimiz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.


Veren El İle Alan El Arasında Köprü 


Sadece Koronavirüs sürecinde değil her zaman öğrencilere gıda kolisi başta olmak üzere yardımda bulunduklarını belirten Arslan, “Şehrimizde misafir ettiğimiz uluslararası öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bu süreçte evlerine, ülkelerine dönemeyen öğrencilerimizi ziyaret ederek hazırladığımız gıda kolilerini teslim ettik. Misafir öğrencilerimize misafirperverliğini gösteren Konyalı hemşerilerimizin, bağışçılarımızın destekleriyle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz veren el ile alan el arasında köprü vazifesi üstleniyoruz. Öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen değerli bağışçılarımıza teşekkür ederim.” İfadesini kullandı.


Uluslararası Öğrenciler Ayni Ve Nakdi Yardımlarınızı Bekliyor


Öğrencilerin zaman zaman farklı ihtiyaçlarının olduğunu belirten Başkan Arslan, Uluslararası öğrencilerimiz ailelerinden ülkelerinden binlerce kilometre uzakta okuyorlar. Bir sıkıntıları, bir ihtiyaçları olduğunda gidecekleri bir akrabaları, yakınları olmadığı için Derneğimize geliyorlar. Bu noktada biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bağışçılarımızın destekleri ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Okulların örgün eğitime ara vermesiyle okullarında yemek yiyen ve çalışan öğrenciler maddi anlamda sıkıntı çektiler. Bizler de Mart ve Nisan ayı içerisinde hayırseverlerimizin maddi ve ayni yardımlarını uluslararası öğrencilerimize ulaştırdık. Bu gönül kervanına katkı sağlayarak dahil olmak isteyen vatandaşlarımız derneğimiz ile telefon numarasından ve sosyal medya hesaplarından irtibata geçerek bağışta bulunabilirler. " çağrısını dile getirdi.

event-news-white

News from our associations