OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/41480b893e.png

Konya İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte Kış kampı düzenledi

Konya İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği,  Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte Kış kampı düzenledi.

 17-21 Ocak tarihleri arasında Mersin-Silifke’de düzenlenen kampa 35 farklı ülkeden yaklaşık 95 uluslararası öğrenci katılım gösterdi. Kamp kapsamında; Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmen: Kardeşlik Bilinci, ÖĞDER Mersin İl Başkanı Sezai İncesu: Siyonizm, Mersin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Akmaz: Dava Bilinci, İlahiyatçı Necmettin Dinç: İslam Bilinci, İlahiyatçı Mesut Yılmaz: Kalp ve Ruh Eğitimi, Türkiye Kuranı Kerim Okuma Birincisi Mustafa Öztürk: Kuranı Kerim Tilaveti, İlahiyatçı Eğitimci yazar Ömer Erdoğdu: İslam Kardeşliği konu başlıklarıyla seminerler gerçekleştirdi.

Eğitimler dışında, Okçuluk, Futbol Turnuvası, Voleybol Turnuvası, basketbol, Matrak gibi sportif etkinlikler gerçekleştirilerek dereceye girenlere ödüller verildi. Kamp ateşi, denize girme, eğlenceli oyunlar, Kızkalesi gezisi ve birçok farklı etkinliğin bulunduğu Silifke kış kampı son gününde Erdemli Müftülüğünün İkram ettiği Öğle yemeği ile son buldu. Kampa katılan öğrenciler ”Türkiye’nin farklı güzelliklerini görme fırsatı bulduk bu mevsimde denize girip çok değerli eğitimcilerden eğitimler alarak, çok değerli arkadaşlıklar kurduk” dediler.

event-news-white

News from our associations