OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba2ed5d65ed534edb96c7db216053691b.jpg

Kocaeli’de “KİSA Söyleşileri” Tüm Hızı İle Sürüyor

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (KİSA) her ay düzenlemiş olduğu "KİSA Söyleşileri" programına konuşmacı olarak katılan İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ercan Yamen uluslararası öğrencilere Kocaeli’yi anlattı.

 

İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ercan Yamen, "Kisa Söyleşileri" programının ocak ayı konuğu olarak katıldığı programda "Hikâyeleriyle Kocaeli Turizm Destinasyonları" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Derneğin merkezinde düzenlenen programa; Dernek Başkanı Fatih Karaçoban ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Mert Tepekıran, Yurt Hizmetleri Müdürü Hasan Kara ile çok sayıda yerli ve uluslararası öğrenci katıldı.

 

Kocaeli uluslararası Öğrenci Derneği Başkanımız Fatih Karaçoban programın başında “Öğrencilerimizin şehrimizi tanıması ve ileriye dönük kendilerini geliştirmeleri için düzenlediğimiz Kisa Söyleşileri programına değerli öğrencilerimize şehrimizi tanıtmak üzere katılan İl Kültür Müdür V. Sayın Ercan Yamen ve katılan misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dernek Başkanımızın konuşmasının ardından program Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile hazırlan “Kocaeli’yi Keşfedin” 2020 tanıtım videosuyla gösterimiyle başladı.

 

Tanıtım videosunun izlenmesinin ardından söz alan Yamen, slaylar ve görsellerle öğrencilerimize Kocaeli hakkında birbirinden değerli bilgiler verdi. Öğrencilerinde yer yer katıldığı ve keyifli anlara sahne olan programda İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ercan Yamen, Kocaeli’nin 3000 yıllık tarihi geçmişi ve günümüze kadar uzanan görkemli geçmişine bilgi ve tecrübelerini de katarak adeta ışık tuttu. Zaman zaman öğrencilerle soru cevap şeklinde gerçekleşen programda özellikle uluslararası öğrencilerin kentimize olan ilgisi, merakı ve heyecanı oldukça fazlaydı.

 

Programın sonunda dernek başkanımız Fatih Karaçoban, davetliler Mert Tepekıran ile Hasan Kara tarafından Ercan Yaman’e teşekkür edilerek plaket ve kitap takdimi yapıldı.

event-news-white

News from our associations