OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ccee67b3fc.png

Uluslararası öğrenciler, 120 yılın sel felaketini yaşayan Bosna ve Sırbistan için kampanya başlattı.

Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Bosna Hersek ve Sırbistan’a Kocaeli’den yardım uzanacak. Bosna’dan ve Sırbistan’dan gelerek Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler, İnsani Yardım Vakfı İHH ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği himayesinde yardım kampanyası başlattı.

İLK ZİYARET BULUT’A

Bu amaçla kurumsal ziyaretler gerçekleştirilirken ilk ziyaret İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut’a oldu. Yapılacak yardım çalışması için destek isteyen öğrenciler, toplanacak yardımın Bosna ve Sırbistan’a ulaştırılacağını bildirdi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Yapılacak olan yardım çalışmasının yerinde olduğunu kaydeden İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara da sabır diledi. Bölgeyle tarihi ve kültürel bağların olduğunu dile getiren Bulut, “Acıların bir nebze olsun dinmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

İHH İLK GÜNDEN FELAKET BÖLGESİNDE

İnsani Yardım Vakfı İHH Kocaeli Başkanı İsmail Yeşildal ise sel felaketinin tahmin edilenden daha büyük olduğunu vurguladı. İHH’nın ilk günden itibaren bölgeye giderek yardım çalışmalarına başladığını belirten Yeşildal, din, dil ve ırk ayrımı yapmadan felaketten etkilenen herkese yardım yaptıklarını söyledi. Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Baydemir ise öğrencilerin bu duyarlılıklarının son derece memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, aradaki bağları daha da kuvvetlendireceğini belirtti.

ON BİNLERCE KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Son 120 yılın en etkili yağışlarının neden olduğu sel felaketinden etkilenen Bosna Hersek, Sırbistan ile Hırvatistan'da sel 44 kişinin ölümüne sebep oldu. On binlerce kişi tahliye edildi.

event-news-white

News from our associations